ALE Gość z Prof. Jerzym Robertem Nowakiem

nowak

Jerzy Robert Nowak – polski historyk,publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiejej.

W latach 1994–2006 profesor nadzwyczajny w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W latach 2004-2013 profesor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i w okresie od 2011 do 2013 członek rady naukowej tej uczelni. Publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny” i "Warszawskiej Gazety", komentator wydarzeń politycznych Telewizji Republika. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

Autor około 80 książek i ponad 1800 publikacji prasowych (w tym około 1100 artykułów). Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. o godz. 18:00, po której Pan profesor wygłosił konferencję "Węgry jako wzór przemian dla Polski"