ALE Gość z Aleksandrem Betą i Michałem Kocińskim

betamich

3 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "ALE Gość w Kolegiacie", ze spotowcami Michałem Kocińskim i Aleksandrem Beta.

Michał - były piłkarz ŁKS-u, dziś bankowiec. po odejściu ze sportu, które było spowodowane poważną kontuzją przeżył swoje nawrócenie. Dziś studiuje i pracuje w banku, i nadal realizuje swoja pasję, grę w piłkę nożną, tym razem w drużynie Banku Centralnego, z którą zdobył vice mistrzostwo Europy. Mówi o sobie: "na moje szczęście gram teraz w drużynie Tego który wszystko może :) gram w drużynie Jezusa a kto gra w drużynie z Jezusem zawsze wygrywa :)

Alek to pełen entuzjazmu 24 letni ubiegłoroczny mistrz Polski w judo. Od 13 lat jest czynnym zawodnikiem Klubu Sportowego Gwardia Łódź, a od niedawna także trenerem. Judo, to jego życie, jego pasja i miłość. Ma nieustającą wiarę w jedno Marzenie, jeden Cel, jedną Misję - zostać Mistrzem Olimpijskim.
Wybrał tę drogę świadomie i choć nie wie dokąd go zaprowadzi, zrobi wszystko co w jego mocy by dojść nią na sam szczyt i z orłem na piersi dumnie wysłuchać pieśni Mazurka Dąbrowskiego. Motto, a zarazem (jego zdaniem najlepszy) sposób na życie: Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak jakby wszystko zależało od Ciebie. Planuj tak jakbyś miał żyć wiecznie, a żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro. Jeśli nie powodujesz by życie Twoich bliskich stawało się lepsze, to marnujesz swój czas.
Czołowy zawodnik Polski kategorii do 66kg, pięciokrotny Mistrz Polski. Reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Zwycięzca Pucharu Świata w Talinnie, oraz Pucharu Europy w Bratysławie. Aleksander studiuje dziennie zarządzanie - marketing na Wydziale Zarządzania UŁ. Gdy nie jest na zgrupowaniu lub na zawodach poświęca swój czas i uwagę rodzinie i przyjaciołom, bo to Oni dają mu siłę do walki.