ALE Gość z o. Grzegorzem Kramerem SJ

plakat ale gość1

13 września miało miejsce pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu ALE Gość w Kolegiacie. Naszym Gościem był o. Grzegorz Kramer SJ (Jezuita).
Urodził się w 1976 roku w Bytomiu, a do 21 roku życia wychowywał się w Gliwicach. W wieku 21 lat, dołączył do Towarzystwa Jezusowego. Po święceniach diakonatu (2007) pracował przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. Obecnie jest duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ.
Jest organizatorem Mszy św. w intencji mężczyzn w Krakowie.
Zostałem jezuitą, bo uważałem i ciągle jestem przekonany, że to najlepsza (dla mnie) droga, by przeżyć przygodę i do tego przeżyć ją z Kimś, kto każdego dnia uczy mnie, co znaczy być mężczyzną - tak o sobie mówi o. Grzegorz.
Spotkanie rozpoczęło się Msza św. akademicką o godz. 18:00, natomiast o godz. 19:00 o. Grzegorz poprowadził konferencję zatytułowaną "Niepewność jest męska".