ALE Gość z o. Adamem Szustakiem OP

szustak

7 czerwca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość w Kolegiacie”. Tym razem naszym gościem był dominikański kaznodzieja i rekolekcjonista o. Adam Szustak.

Konferencja zatytułowana „DOM WARIATÓW” poświęcona była budowaniu wspólnoty Kościoła.

Ma być to wspólnota, na którą ludzie będą patrzyli ze zdziwieniem jak na „wariatów”, którzy są otwarci na drugiego człowieka, bez względu na jego przekonania, poziom wykształcenia, status społeczny.

Tylko wtedy, kiedy w nas (chrześcijanach) zobaczą wariactwo kochania, przyjmowania, otwartości, wychodzenia, pomagania, niewolnictwa (miłości), to będą „walić drzwiami i oknami” do naszej Wspólnoty. Bo gdzie są tacy ludzie to inni chcą do nich dołączyć.

Ojciec Adam mówił o wspólnocie otwartej na drugiego człowiek, który niczym nie musi zasłużyć na nasze uznanie, naszą miłość. Mamy być otwarci na każdego, Kościół winien być otwarty na każdego człowiek i gotowy do tego by go przyjąć.

W spotkaniu wzięło udział ok. 400 osób

Galeria foto