ALE Gość z ks. Janem Kaczkowskim

kaczkowskiale

"Życie na pełnej petardzie" to tytuł spotkania z cyklu "ALE Gość w Kolegiacie", które odbyło się w niedzielę 19 kwietnia w naszym Sanktuarium. Naszym gościem był ks. Jan Kaczkowski.
Ks. Jan Kaczkowski - doktor teologii moralnej, bioetyk, twórca puckiego hospicjum, człowiek który uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu. Teraz sam walczy ze śmiertelną chorobą -- glejakiem mózgu. Z właściwym sobie poczuciem humoru opowiada o tej walce w książce Szału nie ma, jest rak. W książce Życie na pełnej petardzie, która jest inspirującą rozmową z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu. Jednak podczas spotkania ks. Jan niewiele mówił o swojej chorobie. za to dużo uwagi poświęcił temu, jak osoby najbliższe powinny rozmawiać i postępować z osobami śmiertelnie chorymi. Mówił o tym, czym jest ból nowotworowyi dlaczego należy go jak najszybciej uśmierzać. Skąd brać siłe i nadzieję do walki z chorobą. Często ludzie nie wedzą, jak zachować się, gdy soba z naszego otoczenia nagle bardzo dotkliwie choruje. Co poradził w tej sytuacji ks. Kaczkowski? Przede wszystkim być z tą osobą, ale nie nagabywać uciążliwymi pytaniami, jak się czuje, tylko dać poczucie bezpieczeństwa, że zawsze jesteśmy gotowi na rozmowę i może liczyć na nasze wsparcie.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 650 osób.

Galeria foto

kaczkowski galery